Jesteśmy szkołą dla każdego – wspólnotą uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Miejscem bezpiecznym i przyjaznym, w którym młodzież zdobywa wiedzę od najlepszych nauczycieli.
Absolwent naszej szkoły, dzięki doskonałemu przygotowaniu ogólnemu i zawodowemu oraz znajomości języków obcych znajdzie swoje miejsce w nowoczesnej Europie.

Stwarzamy każdemu uczniowi warunki do wszechstronnego rozwoju wykorzystując jego potencjał. Oferujemy nowoczesne , aktywne i efektywne kształcenie.
Rozwijamy znajomości współczesnych technologii informacyjnych oraz pracy w grupie.

W edukacji nawiązujemy do tradycji środowiska lokalnego.
Uczestniczymy w imprezach okolicznościowych jednoczących społeczność lokalną.
Propagujemy zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu organizując imprezy turystyczne i sportowe.

Reagujemy z całą surowością na przejawy agresji, nietolerancji, wandalizmu, zachowań zakazanych prawem.

Jesteśmy szkolą., w której panuje mila, rodzinna atmosfera sprzyjająca rozwojowi młodego człowieka.