W dniu 19 grudnia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów RP dla najzdolniejszych uczniów z województwa podkarpackiego.Z naszej szkoły otrzymała je Weronika Chuda uczennica klasy III Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.

Weronika to osoba, która stara się bardzo uważnie obserwować otaczającą ją rzeczywistość i nieść pomoc w miarę swoich możliwości.Jest osobą wrażliwą i wyrozumiałą.Nie boi się wyzwań i z radością wykonuje powierzone jej zadania.Zawsze stara się być dobrą uczennicą.Chętnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły.Postrzegana jest jako grzeczna, rwąca się do pracy i pomocy, zdeterminowana i zdolna dziewczyna.Jest trochę uparta co w jej przypadku można uznać za zaletę, ponieważ dzięki temu osiąga upragnione cele i stawia sobie nowe ,trudniejsze wyzwania.Jak każda nastolatka ma wiele zainteresowań i pasji.Interesuje się literaturą, poezją, a także muzyką.Pisze piękne wiersze i recytuje.Bierze udział w licznych konkursach poetyckich i osiąga wysokie wyniki.Nie można również zapomnieć, że Weronika lubi uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego.Pod opieką swojej wychowawczyni Pani Katarzyny Skrzypczak rozwija swoje umiejętności i stale poszerza je.Wiąże swoją przyszłość z anglistyką i polonistyką.Jej wysoka kultura osobista, skromność i życzliwość sprawiają, że znajduje wokół siebie dobrych i pomocnych ludzi.

Weronika oprócz rozwijania swoich pasji i zainteresowań czynnie działa w Młodzieżowej Radzie Miasta Tarnobrzega.Pełni funkcję radnej i należy do komisji do spraw kultury i spraw społeczno-charytatywnych.Uczestniczy w niej od pierwszej klasy liceum.Młodzieżowa Rada Miasta organizuje wiele akcji,które przyczyniają się do pomocy mieszkańcom Tarnobrzega.Wyjątkową  akcją, którą zorganizowali były wizyty w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.Akcja ta nosiła nazwę „Podaruj chwilę”.Nie zapomnieli także o najmłodszych i udali się do przedszkoli aby umilić im czas poprzez czytanie bajek.Zawsze chętnie współpracują z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.Akcja Katolicka wraz z Młodzieżową Radą Miasta zorganizowali bal charytatywny, z którego dochód został przekazany na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznego łóżka dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu.To młodzi ludzie, którzy chętnie i z radością chcą pomagać innym.

Weroniko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!