Regulamin przyznawania Nagrody Dyrektora Szkoły dla uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia w Tarnobrzegu wyrózniających się dobrymi wynikami w nauce, działalnością na rzecz szkoły lub środowiska lokalnego

Postanowienia ogólne

1. Nagroda ufundowana jest przez Dyrektora Szkoły Jacka Sadrakuła.
  2. Nagroda przeznaczona jest dla uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia w Tarnobrzegu wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce, działalnością na rzecz szkoły lub środowiska lokalnego. Nagroda to forma wyróżnienia za pracowitość i umiejętność jak najlepszego wykorzystania swoich zdolności oraz działalność społeczną.
  3. Nagrodą jest kurs prawa jazdy kat. B realizowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców F.H.U „Na Serbinowie”- Maciej Adamowicz.

1. Celem przyznania Nagrody jest:
    • nagrodzenie uczniów, którzy wyróżniali się w danym roku szkolnym dobrymi wynikami w nauce, osiągnięciami naukowymi lub działalnością społeczną na rzecz szkoły lub lokalnej społeczności;
    • motywowanie uczniów do osiągania jak najwyższych wyników w nauce i aktywnego włączania się w różne akcje o charakterze społecznym.

Zasady przyznawania stypendium

1. O nagrodę mogą ubiegać się uczniowie wszystkich klas, którzy spełniają co najmniej jedno z kryteriów:
    • w wyniku klasyfikacji semestralnej uzyskali średnią ocen powyżej 4,5.
    • wyróżnili się działalnoscią społeczną na rzecz szkoły lub środowiska lokalnego.
  2. Uczniowie Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia na kierunku mechanik pojazdów samochodowych przy przyznawaniu Nagrody muszą spełnić kryteria:
    • w wyniku klasyfikacji semestralnej uzyskali średnią ocen 4,5.
    • frekwencja na zajęciach teoretycznych 80% na praktyce zawodowej 90%
  3. Nagroda podlega realizacji w okresie 6 miesięcy od daty ukończenia przez laureata nagrody osiemnastego roku życia.
  4. Nagroda nie może być zastąpiona równowartoscią pieniężną.

Tryb zgłaszania kandydatów do nagrody

1. Wskład komisji wchodzą:
    • dyrektor lub wicedyrektor szkoły jako Przewodniczący,
    • wychowawcy klas.
  2. Kandydatów do Nagrody zgłaszają wychowawcy klas.

Postanowienia końcowe

1. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady przyznawania Nagrody.
  2. Dyrektor Szkoły oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców F.H.U. „Na Serbinowie”- Maciej Adamowicz zastrzegają sobie prawo do zamieszczania w internecie i prasie imion, nazwisk i zdjęć oraz informacji o nagradzanych uczniach.
  3. Dyrektor Szkoły oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców F.H.U. „Na Serbinowie”- Maciej Adamowicz zastrzegają sobie prawo do zmiany Regulaminu.
  4. Wszelkich informacji dotyczących przyznawania Nagrody udzielają wychowawcy klas.
  5. Regulamin jest dostępny w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły euroszkola-bis.pl.
  6. Regulamin obowiązuje z dniem ogłoszenia.

Jacek Sadrakuła