Kalendarz jest genialnym wynalazkiem ludzkości, który w swoim działaniu zakłada cykliczność tak ważnych wydarzeń, jak początek i koniec roku.Ale tylko uczniowie i nauczyciele mają szansę na to, by te wydarzenia świętować dwukrotnie w ciągu dwunastu miesięcy.Co ciekawe momenty zakończenia i rozpoczęcia roku szkolnego, w przeciwieństwie do kalendarzowego, oddzielone są od siebie o dwa miesiące.Nikogo nie dziwi też fakt, że stojąc na progu wakacji, gdy ostatnie świadectwo zostanie już wręczone i klasy zaczną świecić pustkami, z ogromna radością witamy chwilę zakończenia roku szkolnego.Letni czas, bez szkoły i codziennych obowiązków, staje się dodatkową nagrodą dla wszystkich, którzy ciężko pracowali od września.
Warto jednak pamiętać o tym, że także w wakacje znajdzie się mnóstwo okazji do świętowania.W ustaleniu ich pomoże oczywiście kalendarz, ale tym razem kalendarz świąt nietypowych.
I tak :
19 czerwca, w dzień rozdania świadectw, możemy dodatkowo świętować już Dzień Leniwych Spacerów.
21 czerwca jest Świętem Muzyki.
24 czerwca to Dzień Przytulania.
4 lipca obchodzimy Święto Hot Doga.
7 lipca uznany został za Dzień Czekolady.
A 23 lipca za Dzień Włóczykija.
Sierpień również obfituje w wiele okazji do świętowania.Jest tam czas na Dzień Pozytywnie Zakręconych, Dzień Wyznawania Miłości, czy Dzień Fotografii.
Oczywiście, nikt nie zabroni nam celebrowania Dnia Komara lub Dnia Pracoholików.Jednak te święta, ze zrozumiałych względów, będą cieszyć się mniejszą popularnością.
Z nadejściem końca każdego roku nieodłącznie nadchodzi czas składania życzeń.I tutaj już nie ma różnicy między rokiem kalendarzowym i szkolnym.Nauczyciele i uczniowie składają sobie życzenia odpoczynku i dziękują za wspólnie spędzony czas.Wszyscy mają nadzieję, że wkrótce znowu się spotkają, by uroczyście rozpocząć Nowy Rok (Szkolny).
A we wrześniu można kontynuować, już wspólnie, obchodzenie kolejnych świąt.
Zaraz po 1 września, czyli Dniu Powrotu Do Szkoły , można świętować Dzień Dobrych Wiadomości, Dzień Marzyciela i wiele, wiele innych.
Najważniejsze, by w świąteczne i zwykłe dni pamiętać o nadrzędnej zasadzie, że życie lepiej smakuje, gdy KAŻDY DZIEŃ jest przygodą.