Od tego semestru nowością w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym są zajęcia, na których młodzież może pod kierunkiem Pani Pedagog rozmawiać o bieżących problemach wynikających z życia w społeczeństwie XXI wieku.Pierwsze spotkanie było poświęcone handlowi ludźmi, który jest współczesną formą niewolnictwa.Uczniowie poznali skalę tego zjawiska i mechanizmy działania tego przestępczego procederu.Forma takich zajęć oparta jest w znacznej części na materiałach multimedialnych przygotowanych przez MSWiA oraz organizacje ochrony praw człowieka.Scenariusz warsztatów zakłada, że po wykładzie wprowadzającym w tematykę omawianych problemów jest czas na dyskusję.Aktywne uczestnictwo uczniów PLO w  tej części zajęć pokazuje potrzebę organizowania kolejnych spotkań o podobnym charakterze.

Przed nami już wkrótce następne warsztaty przybliżające warunki pracy za granicą.