Mija pół roku od czasu, gdy sytuacja wymusiła na nas ponowne przejście w zdalny tryb nauki.Brak możliwości pielęgnowania relacji koleżeńskich jest jednym z głównych problemów, z którym muszą mierzyć się uczniowie.Tym, którzy spędzają ze sobą kolejny rok nauki w tej samej szkole jest łatwiej.Ale co z nami, pierwszakami?Jak dajemy radę stworzyć więzi klasowe, gdy tak długo już każdy z nas uczy się w domu?Jaką jesteśmy grupą?Ile nas łączy?To właśnie postanowiliśmy sprawdzić w ciągu ostatnich lekcji wychowawczych.Oto rezultat naszych „badań” :

1.Dla większości z nas pierwsza książką były baśnie i opowieści o wyjątkowych przyjaźniach.(I tego trzymamy się dzisiaj.)

2.Są wśród nas tacy, którzy na bezludną wyspę zabraliby rodzeństwo… by je tam zostawić.

3.Połowa z nas, gdy się cieszy lub smuci, słucha muzyki.Ale są też tacy, którzy tańczą.

4.Zdecydowana większość lubi dłużej pospać i pracować do późnych godzin wieczornych.

5.Chociaż lubimy komedie romantyczne i kreskówki, to w naszej grupie zwyciężyli amatorzy horroru.

6.Ze wszystkich dań na bazie ryżu i ziemniaków wybieramy …   makaron.

7.Najbardziej cenimy w sobie serdeczność i pogodne usposobienie…

…Generalnie rzecz biorąc wyniki przeprowadzonej sondy (widoczne na załączonej grafice) pokazują, że stanowimy silną grupę, w której każdy, mając wiele wspólnego z innymi, jest wyjątkowy.