Drodzy Uczniowie!

Czas pandemii to trudny okres dla nas wszystkich i może być źródłem silnego niepokoju  lęku czy frustracji. Niełatwo nam pogodzić się z izolacją. Bardzo nam zależy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy dla Was, tak samo jak w szkole. Jeżeli przeżywacie coś trudnego, jest Wam z czymś źle, chcielibyście z kimś porozmawiać, potrzebujecie wsparcia, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Pedagodzy szkolni spełnią swoje dyżury na platformie moodle. Piszcie, służymy pomocą w formie rozmów online czy pisemnej- takiej, która będzie dla Was komfortowa.

Ważne telefony:

116 111 (czynny codziennie od 12:00do 02:00) bezpłatny telefon zaufania dla dzieci
i młodzieży

800 12 12 12- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie- https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:

800 080 222- całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców
i pedagogów

800 120 226 (całodobowo) Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ,,Niebieska Karta”

800 100 100 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12;00- 18:00) Bezpieczeństwo w Internecie

,,Niebieski telefon’’ zaufania dla dzieci

Niebieski telefon
535 945 660

Jeśli jesteś ofiarą przemocy lub stykasz się z przemocą zarówno w rodzinie jak i w grupie rówieśniczej – ZADZWOŃ!!!

Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem i w Twoim otoczeniu ktoś doświadcza przemocy –  ZADZWOŃ!!!

Terapeuci z Poradni udzielą Ci wsparcia i podpowiedzą, gdzie zwrócić sięo pomoc.

wtorek: 1600– 1800

czwartek: 1100– 130

Napiszcie, kiedy:

-jesteście smutni, samotni, zagubieni,

– nic Wam się nie chce, nikt Was nie rozumie,

– nie macie z kim porozmawiać,

– rówieśnicy Was prześladują lub gnębią,

– rodzice się kłócą, krzywdzą Ciebie lub Twoich bliskich,

-straciliście kogoś bliskiego,

– chcecie zmienić coś w swoim życiu i nie wiecie jak