Od naszej ostatniej wizyty w Lotniczej Akademii Wojskowej minęło kilka lat. Dlatego z radością  wróciliśmy do tego miejsca, by kolejnym rocznikom Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pokazać, że warto mierzyć wysoko i marzeniami sięgać chmur. I jak zwykle nie zawiedliśmy się na gościnności Wykładowców i Studentów LAW. Widzieliśmy wszystkie najciekawsze obiekty  uczelni. Przyglądaliśmy się ćwiczeniom nawigatorów i kontrolerów lotu. Wiemy, jak wyglądają zajęcia sportowe i do czego służą przyrządy, które pozwalają ćwiczyć wytrzymałość organizmu na różne sytuacje w powietrzu. Kilkoro z nas siadło za sterami symulatora lotu i zrobiło spektakularną beczkę, (Wszystkim potem zakręciło się w głowie. Nawet naszemu przewodnikowi 😀)

Gdy szliśmy do hangarów, to patrzyliśmy, jak w powietrzu ćwiczą przyszli piloci śmigłowców i samolotów odrzutowych.

Zjedliśmy pyszny obiad w kantynie, a „na deser” w prezencie od naszego Pana Dyrektora dostaliśmy bilety do w Muzeum Sił Powietrznych. I w końcu mogliśmy robić zdjęcia, które są pamiątką kolejnej niezapomnianej wycieczki, już na stałe wpisanej w profil naszej szkoły.