16 czerwca w trakcie imprezy plenerowej w klubie „Fregata” w Tarnobrzegu podsumowano i zakończono realizację autorskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego „Dobre rozwiązania” realizowanego dla uczniów II klasy Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia – uczestników 9-15 HP w Tarnobrzegu.

Głównym celem programu było wyposażenie młodzież w wiedzę co do grożących im niebezpieczeństw w otaczającym świecie, konsekwencji prawnych zachowań ryzykownych, ale także rozwinięcie wiedzy w podejmowaniu świadomych decyzji związanych z uzależnieniami i nałogami oraz nabycie umiejętności unikania sytuacji niebezpiecznych.Ze względu na obowiązujące rygory kwarantanny większość zajęć zrealizowana została w formie zdalnej.Ostatnie zajęcia podsumowujące cały program, uzupełnione pogadanką na temat bezpieczeństwa wakacyjnego udało się zorganizować już przy bezpośrednim udziale młodzieży w warunkach ogródka rekreacyjnego klubu „Fregata”.

Spotkanie było również okazją do wstępnego podsumowania roku szkolnego 2020/21 oraz ustaleń organizacyjnych związanych z miesiącami wakacyjnymi.Stanowiło również doskonałą okazję do integrujących młodzież rozmów i refleksji na temat kończącego się – tak wyjątkowego w doświadczeniach młodzieży – roku pandemii.

Realizacja programów i zajęć wychowawczych z zakresu profilaktyki społecznej to jeden z bardzo istotnych elementów prowadzonej w szkole i hufcu działalności wychowawczej.Zajęcia prowadzone są systematycznie, a ich tematyka dostosowywana jest do najczęściej występujących wśród młodzieży problemów.