Magia Świąt

Boże Narodzenie , to najcieplejsze święta w roku, mimo iż od nich zaczyna się zima.To już tradycja, że czekanie na wigilijny wieczór i pierwszą gwiazdkę poprzedzają spotkania opłatkowe w szkołach i miejscach pracy.Przy choince i stole zastawionym przysmakami uczniowie kolędują wspólnie z nauczycielami.To dzień, gdy do szkoły zaglądają absolwenci Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.

Zwyczajem, który wszyscy polubiliśmy w PLO jest ten, że oprawę szkolnej wigilijki przygotowują uczniowie klasy pierwszej.W tym roku było podobnie.Pierwszaki, których wychowawcą jest Pan Andrzej Niedziałek, zadbały o każdy szczegół spotkania.Odświętnie udekorowana sala wypełniła się po brzegi.W powietrzu unosił się zapach barszczu i pierogów.Na stołach ciasta dorównywały urodą świątecznym dekoracjom.Krótka część artystyczna podkreśliła wyjątkowy charakter spotkania, a po życzeniach Pana Dyrektora rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

W takich szkolnych wigilijkach zawsze jest trochę magii tego jedynego wieczoru przed Bożym Narodzeniem.To najcenniejsze chwile, które pozwalają nam wyciszyć wszystkie pilne sprawy i cieszyć się z bycia razem.To czas, gdy „ładujemy akumulatory” na zbliżający się Nowy Rok.