W dniu 29 września inicjatywa podjęta przez grupę uczniów z Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia została zgłoszona na wojewódzki etap konkursu „Młodzieżowy czyn społeczny”.Inicjatywą ,jaką podjęła młodzież – Izabela WiącekKarolina Wiącek, Kamila Kruk, Anna Rożek i Wiktor Cybulski – była zbiórka zabawek na rzecz Domu Dziecka w Łoniowie.Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony wszystkich uczniów.Została wsparta również przez młodzież Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.Efektem końcowym był wyjazd delegacji młodzieży i przekazanie zabawek na ręce Pani Dyrektor Domu Dziecka, która gorąco podziękowała wszystkim wspierającym tę akcję.Dzieci będą mogły cieszyć się z prezentów dopiero za jakiś czas – po niezbędnym okresie kwarantanny jakiej muszą być poddane zabawki.

Inicjatywa z jaką wyszli uczniowie potwierdziła, że są wśród nas młodzi ludzie bardzo wysoko ceniący sobie taką wartość jak potrzeba dzielenia się z innymi oraz zaangażowanie i aktywność społeczną.