Komisja konkursowa wyłoniła laureatów szczebla lokalnego ogólnopolskich konkursów tematycznych : „Witold Pilecki.Bohater niezwyciężony” oraz „Moja Majowa Jutrzenka” .Ich głównym celem jest rozwijanie wśród młodzieży wartości patriotycznych.Pierwszy z konkursów dotyczył rotmistrza Pileckiego.Zadaniem uczniów było w formie opisowej wypromowanie wartości cenionych przez rotmistrza i przeniesienie ich na grunt czasów współczesnych.W konkursie udział wzięło 15 uczniów Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia, którzy w sposób bardzo kreatywny opisali to z czego młode pokolenie powinno czerpać wzorując się na postawie Witolda Pileckiego.Prace  laureatów zostały przekazane do oceny na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs plastyczny „Moja Majowa Jutrzenka” nawiązywał do 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Jego głównym celem jest promowanie obchodzenia świąt narodowych oraz popularyzacji polskiej flagi i  barw narodowych.Prace laureatów szczebla lokalnego Kamili Kruk, Gabrieli Tonderys i Agaty Rożek zostały nagrodzone i przedstawione do etapu wojewódzkiego konkursu.

Obydwa konkursy poprzedzone zostały zajęciami edukacyjno-wychowawczymi związanymi z ich zakresem tematycznym.

Zdjęcie przedstawia pracę laureatki I miejsca w konkursie – Kamili Kruk uczennicy II klasy.