Koci los, czyli kilka słów o pasowaniu
                Od czwartku 28 listopada „kociaki” mają prawo czuć się w Euro Szkole – Bis, jak u siebie w domu.Tradycji stało się zadość i każdy z uczniów pierwszej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przeszedł szkolny chrzest.
                O właściwy przebieg pasowania zadbała pani Karolina Kaczmarczyk i uczniowie II klasy PLO, których rok temu spotkało to samo.Od początku
wiadomo było, że również w tym roku nie będzie nudno.
                Pierwsi na scenę wyszli wszyscy chłopcy z I klasy PLO.Ustawili się w szeregu i Patryk wygłosił wykład dotyczący specyfiki otrzęsin.Atrakcyjność jego prezentacji podniosły przygotowane na tę okoliczność przykłady.Przy okazji dowiedzieliśmy się, że „koty” zdrowo się odżywiają a w plecakach noszą nie tylko książki.
                Potem do akcji wkroczyły dziewczyny, które udowodniły, że można poprawić wykonanie najpopularniejszych piosenek, nuconych przez wszystkich.Wystarczy dopracować tekst.Okazało się, że każdy z hitów zdecydowanie lepiej brzmi, gdy zamiast znanych słów „kocie” chórki wyśpiewały :
„Ona miauczy dla mnie …”,
„Tylko kot, kot za plecami wciąż…”,
„Będzie zabawa, będzie się działo, mleka będzie mało …” .
                Po prezentacjach grup przyszedł czas próby.Oj ! Nie było łatwo .Aby zasłużyć na miano LOPka należało między innymi :
1. Narysować z zamkniętymi oczami krowę, najlepszą przyjaciółkę kota.
2. Zjeść talerz mleka… w proszku.
3. Zwinąć kłębek włóczki.
A wszystko to pod czujnym okiem jury, które przyznawało punkty za każdą konkurencję.Zgromadzeni na widowni rodzice i nauczyciele trzymali kciuki za
wszystkich pierwszaków.Szczególnie podczas konkurencji łaszenia się i przymilania się do wychowawczyni.Wiadomo, że zdobyć sympatię pani Eweliny Szczytyńskiej – Rybus chcieliby wszyscy.Szansę mieli jednak tylko reprezentanci grup.Każdy z nich zamienił się w takiego kociaka – słodziaka, że sędziowie w sprawie punktacji w tej konkurencji byli jednomyślni.
              Zabawa zakończyła się uroczystym ślubowaniem, że od tej pory każdy z pierwszaków będzie uczył się i rozwijał nie tylko dla dobra szkoły, lecz przede wszystkim dla siebie.Wszystko to odbyło się pod czujnym okiem kamery, po to , by ten, kogo w tym dniu zabrakło wśród nas, mógł na stronie internetowej szkoły, sam się przekonać, co stracił.

Pasowanie 2013 przez freakshowpl