Tradycyjne rokroczne spotkanie opłatkowe dla uczniów Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia – uczestników 9-15 Hufca Pracy- odbyło się 14 grudnia w restauracji „Fregata”. Ze względu na rygory sanitarne wzięły w nim udział mniej liczne klasy – I i II PBSz – wraz ze swymi wychowawcami p.Ludwikiem Zgórskim i Tomaszem Wójtowiczem. Po wspólnej modlitwie i złożeniu życzeń przez Dyrektora Szkoły Jacka Sadrakułę i Komendanta Hufca Jerzego Buczka wszyscy obecni podzielili się radością z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Najlepsze życzenia przekazane zostały także na nadchodzący Nowy Rok.Nie zabrakło trwałych elementów wigilijnej wieczerzy – tradycyjnych potraw,choinki, świątecznego wystroju i towarzyszących całemu spotkaniu kolęd.Dla młodzieży była to również okazja do podziękowania Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za ich trud wychowawczy oraz okazywaną pomoc i życzliwość.Jak co roku spotkanie przebiegło w miłym – i miejmy nadzieję – zbliżonym do rodzinnego – nastroju. Niezależnie od walorów integracyjnych spotkanie takie, to pokazanie młodzieży jak istotną wartością jest potrzeba dzielenia się i okazywania życzliwości innym ludziom. A także, co niezwykle istotne, wyrobienie wśród młodzieży przekonania o konieczności kultywowania tradycji wigilijnych w – ich niebawem już – samodzielnym dorosłym życiu.