W dniu 4 kwietnia odbył się w Publicznej Branżowej Szkole konkurs „Sprawny w zawodzie” dla realizujących w hufcu przygotowanie zawodowe: mechaników pojazdów samochodowych i kucharzy. Do konkursu przystąpili uczniowie 3 kl. Szkoły Branżowej, kończący w tym roku szkolnym pobyt w hufcu.
Konkurs składał się z 2 etapów. W etapie pierwszym zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań dot. zagadnień zawodowych. W części drugiej uczniowie zobowiązani byli do opracowania projektu, zawierającego opis wykonania konkretnego zadania praktycznego, sporządzenia wykazu części i materiałów oraz narzędzi niezbędnych do wykonania zadania. Istotnym było również wskazanie obowiązujących przy realizacji zadania niezbędnych zasad bezpieczeństwa pracy.
Po dokonaniu oceny prac, Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, którzy reprezentować będą nasz Hufiec na wojewódzkim etapie Konkursu. Laureaci otrzymali ponadto Dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Po egzaminach próbnych przeprowadzonych wśród uczestników, konkursie „BHP i prawo pracy – konkurs „Sprawny w zawodzie”, był kolejnym przedsięwzięciem mającym na celu jak najlepsze przygotowanie tegorocznych absolwentów, do czekających ich już niebawem egzaminów kwalifikacji zawodowych.

Sprawny w zawodzie