Po trudnym okresie pandemii wróciliśmy do tradycji spotkań z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ten nasz zwyczaj, że całą szkołą siadamy przy jednym stole, tak jak zwykło się to robić w gronie najbliższych, ma zawsze wiele uroku i prowadzi do wzruszeń.

Takie spotkania są wyjątkowe, ale tegoroczne nabrało szczególnego charakteru. A to dlatego, że zanim przyszedł czas na życzenia, zaczęliśmy od podziękowania Panom Jerzemu Buczkowi i Ryszardowi Kiperowi za wieloletni trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń naszych uczniów.

Każdy z Honorowych Gości ma swoje metody, które gwarantują sukces dydaktyczny. Żaden nie robi z tego tajemnicy, że wie jak dotrzeć do młodego człowieka. Dzięki czemu my także mogliśmy  się  tego od nich uczyć. Wszyscy już od dawna wiemy, że po zakończeniu wyczerpującego treningu, świeże drożdżówki i kubek ciepłej herbaty dodają otuchy do zmagania się ze światem. Nauczyliśmy się również i tego, że łącząc złote serce ze zdrowym rozsądkiem, można stawiać drogowskazy dla pogubionych młodych ludzi. Przez te wszystkie lata mieliśmy przywilej obserwować jak praca przeradza się w pasję i staje się sposobem na piękne życie. Dlatego podziękowaliśmy najlepiej jak potrafimy, gromkimi brawami i zapewnieniem, że żadnej z lekcji nie zapomnimy.

Potem było już tradycyjnie, było jak zawsze u nas. Sala wypełniła się aromatem piernika i jodłowych gałązek, rozbrzmiewała  kolędami…..

W ten sposób  Euro – Szkolną wigilijką rozpoczęliśmy najcieplejszy czas w roku.