Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży oraz realizując III edycję programu adaptacyjnego „Wsparcie na starcie” dnia 24 września 2013 roku nowo przyjęci do Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczniowie, wzięli udział w plenerowej imprezie integracyjnej.Odbyła się ona w specyficznej scenerii dawnych budynków i biurowców Kopalni Siarki w Machowie.Ale to właśnie taka sceneria pozwala na realizację różnorakich scenariuszy w ramach gier paintboolowych. Były one aranżowane i prowadzone przez p.Przemysława Wojdyłę w taki sposób, aby wśród uczestników wyzwolić prowadzoną w duchu fair play sportową rywalizację, a jednocześnie nauczyć ich grupowego ustalania strategii i współdziałania.

Emocjonująca wymiana zdań podsumowująca zabawę odbyła się w trakcie pieczenia kiełbasek przy wspólnym kończącym zabawę – ognisku.Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że właśnie w trakcie tego typu plenerowych spotkań proces integracji dokonuje się najskuteczniej.