Wyróżnienie Justyny

W dniu 20 stycznia 2016 roku w siedzibie Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie zostały wręczone Nagrody Komendanta Wojewódzkiego.Nagrody przyznane zostały uczestnikom OHP, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, wykazali się wysoką frekwencją na zajęciach w szkole i praktyce, jak również ich postawa jest godna do naśladowania.Miło nam poinformować, iż  I miejsce uzyskała uczennica naszej szkoły – Justyna Pękala, uczennica III klasy Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.Dyplom, nagrodę rzeczową oraz list gratulacyjny dla rodziców wręczył Justynie osobiście, Komendant Wojewódzki OHP Pan Jerzy Cypryś.

Justyna jest uczennicą naszej szkoły od 1 września 2013 roku.Przygotowanie praktyczne zdobywa w Spółdzielni Socjalnej „Konar” w Tarnobrzegu kształcąc się w zawodzie kucharza.Od początku pobytu w hufcu, dała się poznać jako osoba niezwykle otwarta, koleżeńska, operatywna, bardzo chętnie podejmująca wszelkie zadania i inicjatywy szkolne i hufcowe.Drugi rok z rzędu jest przewodniczącą hufcowej Rady Młodzieży, jedną z głównych inicjatorek przedsięwzięć realizowanych przez samorząd i Klub Aktywnych.

Justyna jest również członkiem kółka plastycznego „Kolaż”, czego odzwierciedleniem jest jej czynny udział w konkursach plastycznych i fotograficznych.W 2015 roku po raz kolejny reprezentowała  naszą jednostkę w Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Krośnie, gdzie została wyróżniona za formy sceniczne oraz w konkursie fotograficznym „Ożywić martwą naturę”.Była uczestniczką wojewódzkiego programu „Moje portfolio kariery”, w którym za przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną otrzymała II miejsce.

Brała udział w programach aktywizacji zawodowej :”Coś nowego ze starego”, „Poznaj swojego doradcę kariery”, „Rękodzieło jako forma aktywizacji zawodowej młodzieży uczącej się”.Dzięki wysokiej kulturze osobistej uczestniczy w przedsięwzięciach i imprezach promujących szkołę w środowisku lokalnym.

Justynko, wspaniale!Serdecznie gratulujemy wróżnienia.