W dniu 1 marca obchodzony jest w całym kraju Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 11 lat w ramach jego obchodów przypominana jest i odbudowywana pamięć o ich bohaterskiej postawie.W ramach tegorocznych obchodów uczniowie Publicznej Branżowej Szkoły 1-go st. – uczestnicy 9-15 Hufca Pracy w Tarnobrzegu wykonali okolicznościową gazetkę poświęconą żołnierzom „wyklętym” – ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z Tarnobrzegiem – mjr. Hieronimem Dekutowskim „Zaporą” i kpt. Gracjanem Frógiem „Szczerbcem”.W ramach pogadanek przeprowadzonych dla uczniów zostali oni zapoznani z konspiracyjną działalnością żołnierzy „niezłomnych”, skali represji jakimi byli oni poddawani po roku 1944 oraz okolicznościach wydawanych na nich przez władze komunistyczne – wyroków śmierci.3 osobowa delegacja uczestników Hufca Pracy zapaliła znicz przy popiersiu mjr. H. Dekutowskiego „Zapory”.Realizowane rokrocznie w różnej formie przedsięwzięcia związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych są jednym z elementów prowadzonego wśród uczniów szkoły – wychowania patriotycznego.