Tradycją w środowisku uczniów Publicznej Branżowej Szkoły I Stopnia – uczestników 9-15 Hufca Pracy jest udział w organizowanym rokrocznie przez Krajowe Duszpasterstwo oraz Komendę Główną OHP ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Kartka Wielkanocna”. Wykorzystując okres urlopowy w okresie ferii zimowych – członkinie kółka plastycznego „KOLAŻ” oraz zainteresowane udziałem w konkursie uczestniczki 9-15 HP w Tarnobrzegu przygotowały kilka prac konkursowych. Prowadząca zajęcia z młodzieżą p. Małgorzata Byrska – st. wychowawca, zapoznała młodzież ze stosowaniem różnych technik plastycznych, materiałów i narzędzi. Efektem końcowym zajęć są prace, które przesłane zostaną do oceny na szczeblu wojewódzkim.Niezwykle interesujące zajęcia, w trakcie których uczestniczki wykazały się kreatywnością, dużą pomysłowością i zaangażowaniem, były również okazją do przybliżenia młodzieży różnych obrzędów i obyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnmi.