Przeciwdziałanie nieakceptowanym społecznie postawom – to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych wśród młodzieży Szkoły Branżowej. Taki też cel przyświecał programowi profilaktycznemu prowadzonemu przez Dobromira Makowskiego w którym udział wzięli w dniu 23 marca uczniowie szkoły.

Prowadzący i autor programu „Masz jedno życie – powtórki nie będzie”, stara się nakłonić i wskazuje młodzieży jak tworzyć właściwe stosunki międzyludzkie oraz postawy życiowe; jak podejmować dobre decyzje i dokonywać właściwych wyborów moralnych. Jak w końcu budować wiarę we własną godność.

Program prowadzony w koncepcji Rap Pedagogii  opartej na muzyce HIP HOP, inspirowany jest przeszłym życiem autora – byłego narkomana, złodzieja i chuligana, który wiele lat poszukiwał w swoim życiu właściwej drogi.

Spotkania takie są niezwykle istotne w profilaktyce wychowawczej oraz bardzo cenione przez młodzież, ponieważ ich głównym atutem jest – wiarygodność i końcowe przekonanie, że w każdej chwili swojego życia, jeśli się tego pragnie, można poradzić sobie z problemami – nawet tymi najtrudniejszymi.