Nadchodzą Święta!

Uczniowie Szkoły Podstawowej dla Dorosłych, słuchacze Gimnazjum, młodzież ze Szkoły Branżowej i Zasadniczej Szkoły Zawodowej spotkali się 13 grudnia, przed świętami Bożego Narodzenia, by łamiąc się opłatkiem złożyć sobie życzenia.

Gospodarzem spotkania był 9-15 Ochotniczy Hufiec Pracy, którego podopieczni realizują zajęcia szkolne w naszej placówce.Wśród zaproszonych gości byli :p.Dyrektor   J.Sadrakuła, z-ca Drektora p.Monika Wiącek, wychowawcy szkolni, Dyrektor CEiPM p.Dariusz Szwandrok oraz kadra opiekuńcza-wychowawcza tarnobrzeskiego hufca.

Pan Dyrektor Jacek Sadrakuła i Komendant Hufca p.Jerzy Buczek złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.Pachnące sianko, dzielenie się opłatkiem, tradycyjne potrawy, choinka i kolędy wprowadziły prawdziwie świąteczny nastrój.Wielu spośród uczniów nie omieszkało, przy okazji składania życzeń, podziękować nauczycielom za ich codzienny trud wychowawczy i okazywaną im pomoc i życzliwość.

Dla wszystkich uczniów, dzięki wsparciu Dyrekcji Szkoły oraz Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP przygotowana została miła niespodzianka jaką były świąteczne paczki.

Rodzinna atmosfera , jaka panowała w trakcie spotkania, wśród uczniów wywołała refleksję o potrzebie dzielenia  się i okazywania życzliwości innym ludziom na co dzień.Taka jest istota łamania się opłatkiem.Opłatkiem, który symbolizuje jedność, miłość, przebaczenie i tylko wtedy ma sens, jeżeli tak właśnie jest traktowany.